Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Człuchowski Budżet Obywatelski


Drodzy czytelnicy, użytkownicy biblioteki, mieszkańcy Człuchowa!
W ramach Człuchowskiego Budżetu Obywatelskiego 2021 r. został złożony wniosek na realizacje zadania "Biblioteka dostępna dla wszystkich".
Naszą bolączką jest od wielu lat to, że budynek biblioteki nie jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Niestety biblioteka nie posiada windy, a dotarcie do wypożyczalni dla dorosłych jest prawdziwym wyzwaniem. Czytelnikami człuchowskiej biblioteki są w głównej mierze osoby starsze, dla których pokonanie kilkunastu schodów jest dużym utrudnieniem.
Głównym celem projektu jest zapewnienie swobodnego dostępu do zbiorów, usług bibliotecznych oraz możliwość uczestnictwa w życiu społecznym i kulturalnym osób o szczególnych potrzebach.
Realizacja zadania będzie polegała na zakupie schodołazu - urządzenia, które pomoże pokonywać bariery architektoniczne oraz wymianie drzwi wejściowych, które obecnie są zbyt wąskie i otwierają się do wewnątrz co znacznie ogranicza ruch na klatce schodowej.
Schodołaz będzie alternatywą dla windy ponieważ koszt zakupu oraz jego mobilność przemawiają za tego typu rozwiązaniem.
Karty do głosowania są dostępne na stronie Urzędu Miasta czluchow.eu/na-2021-rok oraz w Bibliotece.

Liczymy na Państwa zaangażowanie

https://www.youtube.com/watch?v=B02dshCsEsw

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]