BLISKO

Organizatorem konkursu dotacyjnego BLISKO jest Narodowe Centrum Kultury.

Projekt naszej biblioteki pod nazwą Bibliotekę mam po drodze – wchodzę zakłada stworzenie w człuchowskiej bibliotece przestrzeni dla społeczności lokalnej na oddolne inicjatywy. Uwzględniając potrzeby i oczekiwania mieszkańców chcemy, aby biblioteka była miejscem łączącym pokolenia. Przyjaznym ośrodkiem do nauki, rozwijania zainteresowań i różnych form aktywności.

Część zadań będzie skupiona wokół podnoszenia kompetencji bibliotekarzy, animatorów którzy dzięki szkoleniom zdobędą nowe doświadczenie i umiejętności, tak by odpowiadać na potrzeby naszych użytkowników

Do współpracy zaprosiliśmy lokalnych partnerów, z którymi będziemy podejmować ciekawe projekty edukacyjno-animacyjne promujące czytelnictwo.

Ten projekt to również oddolne inicjatywy. Damy szansę naszym mieszkańcom na zgłoszenie pomysłów na działania edukacyjno-animacyjne związane z książką, czytelnictwem, które wspólnie zrealizujemy.

Jednym z zadań jest przeprowadzenie diagnozy potrzeb lokalnej społeczności, na podstawie której chcemy się dowiedzieć czego mieszkańcy Człuchowa  potrzebują w ramach działalności biblioteki. Jakiej oferty oczekują od nas i w jakim wydarzeniu chętnie wzięliby udział. Poznamy lepiej potencjał kulturowy naszej wspólnoty.