Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

DOSTĘPNOŚĆ


DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI


Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Janusza Korczaka w Człuchowie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej strony internetowej i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do:
 

- głównej strony internetowej: https://bibliotekawczluchowie.pl

- strony internetowej BIP: https://mbpczluchow.naszbip.pl

 

Status pod względem zgodności z ustawą


Główna strona internetowa

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej strony internetowej i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

 

Treści niedostępne
- część nagrań video nie posiada napisów dla osób niesłyszących, część plików multimedialnych nie jest dostępna cyfrowo - część zdjęć opublikowanych w treści artykułów na stronie nie posiada opisów alternatywnych

- nie wszystkie linki posiadają atrybut „tytuł”

- administratorzy oraz redaktorzy strony dokładają wszelkich starań, aby dane zamieszczone na stronie były zrozumiałe oraz formatowane w sposób zgodny z zasadami dostępności

 

Wyłączenia
- mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności.

 

Strona internetowa BIP

Strona internetowa BIP jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej

 

Treści niedostępne
- brak mapy strony

- administratorzy oraz redaktorzy strony dokładają wszelkich starań, aby dane zamieszczone na stronie były zrozumiałe oraz formatowane w sposób zgodny z zasadami dostępności.

 

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

Deklarację sporządzono dnia: 2021-03-08

Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada:  Aneta Dziewiałtowska-Gintowt

e-mail: bibliotekaczl@wp.pl

Telefon: 59 83 41 116

 

Każdy ma prawo:

- zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,

- zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,

- wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie

 

Żądanie musi zawierać:

- dane kontaktowe osoby zgłaszającej,

- wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,

- wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

 

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

 

Skargi i odwołania
 

Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:

Organ nadzorujący: Dyrektor MBP w Człuchowie

Adres: Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Janusza Korczaka w Człuchowie

           ul. Szczecińska 5

77-300    Człuchów

e-mail: bibliotekaczl@wp.pl

Telefon: 598341116

 

Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.

 

DOSTĘPNOŚĆ ARCHITEKTONICZNA
Budynek główny Miejskiej Biblioteki Publicznej w Człuchowie (ul. Szczecińska 5, 77-300 Człuchów)

Wejście główne do biblioteki znajduje się z przodu budynku, od ulicy Szczecińskiej. Budynek nie posiada windy ani platformy do wjazdu dla osób z niepełnosprawnościami. Przy głównym wejściu znajduje się dzwonek, który pozwala skontaktować się z bibliotekarzem. Wypożyczalnia dla dorosłych znajduje się na I piętrze, natomiast Wypożyczalnia dla Dzieci - na parterze, do której również prowadzą schody (6 stopni). Odległości między regałami z książkami nie we wszystkich pomieszczeniach są dostosowana do potrzeb osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Klatka schodowa wysoka, schody trzykrotnie łamane. Wzdłuż schodów jest zamocowane poręcz, ale nie jest ona wyposażona w nakładkę oznaczoną punktowym pismem Braille’a, informującą o biegu schodów. Korytarz i hol umożliwiają komunikację i swobodne poruszanie się osób z niepełnosprawnościami.  Toaleta znajduje się na parterze, nie jest przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami. Istnieje możliwość zaparkowania samochodu dla osób z niepełnosprawnościami na parkingu od strony Sądu Rejonowego w Człuchowie. Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
W budynku nie ma pętli indukcyjnych. Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Niedogodności architektoniczne naprawiane są w inny sposób. W bibliotece prowadzona jest akcja „Książka na telefon”, polegająca na łatwiejszym dostępie do książek dla osób z ograniczoną możliwością poruszania się. Bibliotekarze dostarczają księgozbiór do domu.

 

Filia nr 1 (Os. Młodych 7,  77-300 Człuchów)

 

Filia znajduje się w bloku mieszkalnym, na parterze. Blok posiada podjazd dla osób z niepełnosprawnościami. Nie posiada windy, ani żadnych innych udogodnień dla niepełnosprawnych. Poruszanie po bibliotece jest ograniczone ze względu na metraż pomieszczenia. Toaleta nie jest przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami. W budynku nie ma pętli indukcyjnych.  Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online. Do budynku  nie można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Niedogodności architektoniczne naprawiane są w inny sposób. W bibliotece prowadzona jest akcja „Książka na telefon”, polegająca na łatwiejszym dostępie do książek dla osób z ograniczoną możliwością poruszania się. Bibliotekarze dostarczają księgozbiór do domu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]