Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Spotkanie autorskie z Karolem Dziemiańczykiem


Drodzy Mieszkańcy Człuchowa ruszamy z realizacją inicjatyw oddolnych w ramach projektu "Bibliotekę mam po drodze - wchodzę". To Wasze pomysły na różnorodne działania w bibliotece będziemy wspierać i promować. Dajemy przestrzeń, wsparcie merytoryczne i dofinansowanie, co pozwoli na realizację kreatywnych pomysłów.
Pierwszy z nich to "Impresje malarskie na podstawie literatury regionalnej".
19 kwietnia (piątek) zapraszamy gorąco na spotkanie autorskie z Karolem Dziemiańczykiem współautorem pięknego albumu "Atlas jezior i rzek powiatu człuchowskiego". To kompleksowe opracowanie wszystkich jezior w powiecie pod względem położenia, morfometrii, morfologii, batymetrii i fizykochemii. Publikacja zawiera także szereg danych historycznych i ciekawostek, oraz dane dotyczące ichtiofauny i użytkowania rybacko-wędkarskiego. W publikacji znajdują się także dane o jeziorach sprzed 100-lat, o zbiornikach sztucznych i innych, oraz rzekach. A wszystko przeplatane bogatą dokumentacją fotograficzną. To doskonała książka dla miłośników przyrody, regionalistów, turystów i oczywiście wędkarzy.
To właśnie unikatowe fotografie, zdjęcia, które pokazują piękno otaczającego nas środowiska będą inspiracją dla uczestników warsztatów malarskich, które stanowią drugą część tego projektu.

 

****************

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025"

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]