Malowane pod wiatr...nadzieją

Urszula Marzenna Jagodzińska urodziła w Słupsku. Maluje od dziecka. Od 1987 r. należy do Klubu Plastyka im. Stefana Morawskiego oraz jest członkiem Pomorskiego Oddziału Stowarzyszenia Marynistów Polskich w Ustce. Uczestniczy w wielu plenerach malarskich.      Zajmuje się głównie tradycyjnym malarstwem sztalugowym, pastelami oraz działaniami z zakresu ochrony środowiska. Debiutowała jako malarka wystawą zrealizowaną wraz z Zenonem Frąckiewiczem w 1990 r. Później jej talent rozwijał się dynamicznie.  Dowodów na to w postaci obrazów jest wiele.  Prezentowane były na kilkudziesięciu wystawach: indywidualnych, zbiorowych, poplenerowych, problemowych, związanych przede wszystkim z morzem, symboliką i duchowością. W życiu artystki był również czas, kiedy malarstwo było swoistą terapią i odskocznią od traumatycznych przeżyć. Obecnie maluje symboliczne krajobrazy, gdzie umieszcza przeskalowane ludzkie oko wkomponowane w obraz żywiołu morza. Są też prace, w których pojawiają się płynące pod żaglami łodzie, dzikie ptaki, barwne koguty czy pięknie rozwinięte kwiaty.