Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Spotkanie autorskie z Joanną Jodełką


Joanna Jodełka - poznańska pisarka z upodobaniem miesza schematy pochodzące z różnych konwencji gatunkowych. Pisze kryminały, thrillery, powieści sensacyjne, obyczajowe, psychologiczne oraz młodzieżowe. Z wykształcenia jest historykiem sztuki. Jodełka weszła w świat prozy w imponującym stylu, zgarniając w 2010 roku Nagrodę Wielkiego Kalibru za debiutancką powieść zatytułowaną Polichromia. Warto nadmienić, że poznańska autorka była pierwszą kobietą, w której ręce trafiła ta prestiżowa nagroda. Otrzymała również wyróżnienie na Festiwalu Kryminalna Piła za thriller psychologiczny pt. „Wariatka” i wyróżnienie dla sensacyjnej powieści historycznej „2 miliony za Grunwald” na Warszawskim Festiwalu Kryminalnym, gdzie doceniono sposób i styl przedstawiania prawdziwej historii ukrywania obrazu bitwa pod Grunwaldem Jana Matejki w czasie II wojny światowej.

Spod pióra pisarki wyszły m.in. takie powieści jak: „Polichromia”, „Grzechotka”, „Kryminalistka”, „Wariatka”, „Kamyk”, „2 miliony za Grunwald”, „Rektorski czek”, „Winna Góra” oraz lekki cykl kryminalny z historią i sztuką w tle: „Córka nieboszczyka”, „Pamiętnik karła” i „Żony gniewu”

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]