Konkurs na inicjatywy lokalne

Dofinansowanie mogą uzyskać projekty, które zakładają wspólne działania pobudzające aktywność społeczną, wzmacniające role biblioteki jako "trzeciego miejsca" oraz promocję czytelnictwa.

Wspierane będą działaniawynikające z potrzeb danej grupy, spoleczności i realizowane z nią, anie tylko dla niej.

Konkurs skierowany jest do mieszkańców Człuchowa i czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Człuchowie

W konkursie mogą wziąć udział: grupa nieformalna, grupa formalna (stowarzyszenie, koło, organizacja), osoba prywatna.

Wnioskodawcy niepełnoletni muszą mieć pełnoletniego opiekuna oraz pisemną zgodę rodzica lub opiekuna prawnego na udział w konkursie.

Wnioski o dofinansowanie można składać do 29 lutego 2024 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Człuchowie (ul. Szczecińska 5)

Realizacja projektu musi nastąpić od 1 kwietnia do 18 października 2024 r.

Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 6830 zł

Regulamin konkursu, wzór wniosku i pozostałe dokumenty znajdują się w linku poniżej:

Regulamin

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025"