Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Transsyberyjska


PIOTR MILEWSKI - pisarz, dziennikarz, fotografik, podróżnik.

Urodził się w 1975 roku Chełmie, a wychował w Opolu. Studiował w Poznaniu, Wiedniu, Pasawie, Filadelfii i Otaru. Mieszkał w Monachium, Sapporo i Tokio. Dziewięć lat spędził w Japonii. Był nauczycielem angielskiego, pomocnikiem kucharza na obozie dla upośledzonych umysłowo w USA, lektorem podręcznika do nauki języka polskiego w Tokio, wykładowcą akademickim, Świętym Mikołajem podczas targu bożonarodzeniowego w Sapporo, roznosicielem ulotek, sprzedawcą prasy, dziennikarzem, handlowcem w japońskim przedsiębiorstwie. Podróżował po Europie, Ameryce Północnej, Azji i Afryce.

Debiutował w 2000 roku wierszem na łamach Magazynu Literacko-Publicystycznego Młodych Iskra. Autor bestsellerowych książek „Transsyberyjska” (2014), „Dzienniki japońskie” (2015) i „Islandia” (2018). Współautor książki „Hokkaido. Japonia bez gejsz i samurajów” (2006) oraz antologii „Azja. Opowieści podróżne” (2018).

Pisze po polsku, angielsku i japońsku. Publikuje teksty i zdjęcia m.in. w:National Geographic Traveler, Magazyn Kontynenty, Magazyn USTA, Rzeczpospolita, Gazeta Wyborcza, Tygodnik Powszechny.

 

Spotkanie jest finansowane ze środków Instytutu Książki w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki
Koordynatorem jest WiMBP w Gdańsku

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]