Wernisaż E.J.Kozłowskiego

Eugeniusz Jan Kozłowski - urodzony 27.09.1949 roku w Rychnowach k/ Człuchowa. Technik mechanik, pedagog, prezes i inspektor Agencji BHP. Żeglarz i instruktor żeglarstwa, założyciel klubu żeglarskiego „Polstyr” oraz współzałożyciel Yacht Klubu w Człuchowie. Członek zarządu Towarzystwa Miłośników Ziemi Człuchowskiej, należy do Związku Plastyków Artystów Rzeczpospolitej Polski Oddz. Koszalin. Działacz społeczny  Organizator  Plenerów Artystycznych  o zasięgu Ogólnopolskim.  Szlify technik malarskich zdobywa  w pracowni Leszka Zasadzkiego przez okres czterech lat do 1977 roku. W tym roku ma pierwszą indywidualną wystawę z malarstwa sztalugowego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Człuchowie. A w Słupsku z małej grafiki – ex – librisu w Wojewódzkim Domu Kultury. W dorobku artystycznym ma 41 wystaw indywidualnych w wielu galeriach artystycznych w kraju i za granicą z czego udokumentowanych 34. W latach 1978 – 1980 tworzy na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej na terenie NJ. Większość podejmowanych tematów wiąże się z terenem Człuchowa i bliskimi osobami.  Ulubiona tematyka to marynistyka i pejzaże z wszędobylską wodą.  Techniki jakimi operuje to: laserunek, szpachelka lub mieszane. Pracuje w oleju czasami w akrylu. Uprawia miniaturę rzeźby oraz małą grafikę            ex – libris w większości poświęconą mieszkańcom Człuchowa. Wykonane znaki graficzne  znajdują się w zbiorach największych kolekcjonerów w Polsce, USA, Japonii i wielu innych krajach Europy  i świata. Dorobek ilościowy prac malarskich to około 1800 obrazów do 2018 roku włącznie. Wykonanych rzeźb  około 320 szt. W dorobku ma również abstrakcje i ilustracje wydawnictw miejscowych (min. Człuchowskie  biografie, czy  Szkice człuchowskie). Czynnie uczestniczy w akcjach  charytatywnych z wieloma podmiotami.