Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

W czasie i przestrzeni


Daniel Truszkowski - artysta malarz o wszechstronnych zainteresowaniach. Mieszka i tworzy w Warszawie. Przygodę z malarstwem rozpoczął w 1967 r. w szkole średniej. Dzięki profesor Marii Dworak zdobył wiedzę i umiejętności na historii sztuki. Działa w kilku stowarzyszeniach artystycznych i samorządowych. Współpracował z czasopismem społeczno-kulturalnym „Moje Mazowsze”. Warto nadmienić, że jest również autorem oprawy plastycznej i tekstu do książki „Obcowanie ze świętym” – wspomnienia o ks. Jerzym Popiełuszce. Zajmuje się malarstwem sztalugowym w szerokim tego słowa znaczeniu. Preferuje malarstwo w technice olejnej, ze względu na duże możliwości twórcze, efekt wyrazu i trwałość prac. Maluje pejzaże, architekturę, sceny rodzajowe, martwą naturę          i portret. W swoim dorobku artystycznym posiada około sto wystaw indywidualnych i zbiorowych.

Za działalność artystyczną otrzymał odznaczenia i nagrody – m.in. Krzyż Zasługi, od Prezydenta RP w 2017r. i odznakę - Zasłużony Dla Kultury Polski, od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2007r. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju

i za granicą oraz Muzeum Podlaskim i Ziemi Dobrzyńskiej.

 

W czasie i przestrzeni

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]