Wystawa fotografii "A może morze"

Przed ponad trzydziestu laty, śp. Witold Lubieniecki, ustczanin, artysta malarz, zorganizował, wraz z grupą kilku  osób (malarzy, fotografików, dziennikarzy) koło, a następnie powołał Oddział Stowarzyszenia Marynistów Polskich w Ustce.  Oddział się rozrastał, zmienił nazwę na Pomorski Oddział SMP, dołączyli do niego fotograficy i w roku 2014 liczył 38 osób. W roku 2016 powstał oddział fotograficzny SMP, skupiający fotografów z całej Polski. Obecnie oddział liczy 24 osoby, zarówno artystów profesjonalnych jak i amatorów. Członkowie skupiają się na organizowaniu plenerów w miejscowościach nadmorskich (Ustka, Rowy, Darłowo, Kąty Rybackie, Krynica Morska) To właśnie tam zbierają materiał na swoje wystawy, które potem prezentowane są w całym kraju.

Wystawa  „A MOŻE MORZE?” powstała na plenerze o takim samym tytule w Ustce, w roku 2017. Zarówno wystawa jak i plener mogły zostać zrealizowane dzięki pozyskaniu środków ze Starostwa Powiatowego w Słupsku.