Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Spotkanie autorskie z Anną Sakowicz


Anna Sakowicz – powieściopisarka, bajkopisarka, ambasadorka Pomorza, feministka; absolwentka filologii polskiej oraz edukacji filozoficznej i filozofii na Uniwersytecie Szczecińskim oraz edytorstwa współczesnego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
Napisała niespełna 20 powieści, w których w lekki sposób pokazuje trudne sprawy, miesza humor z powagą i wzruszeniem, ale zawsze jest blisko spraw kobiet. W książkach dotyka wrażliwych tematów, np.: seksualność kobiet z niepełnosprawnością fizyczną, choroby onkologiczne dzieci, Alzheimer, depresja, traumatyczne dzieciństwo, rodzicielstwo zastępcze, ale bez zbędnej martyrologii i cierpiętnictwa. W jej historiach czytelnik/czytelniczka zawsze znajdzie nadzieję. Interesuje ją również historia, dzieje rodów, odtwarzanie przez pokolenia skryptów rodzinnych, wpływ historii na życie ludzkie, walka kobiet o równouprawnienie.
Prywatnie Anna Sakowicz jest mamą, żoną i właścicielką dwóch kotów. Przemierza świat na rowerze. Kocha teatr i książki.

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]