M jak Morze 7

Wystawa poplenerowa w wersji on-line

"Morze, symbol czasu i przestrzeni, niekończący się temat" - Elżbieta Kulka

Plener plastyczny "M jak Morze 7" odbył się - tradycyjnie - na przełomie sierpnia i września (28.08 - 04.09.2020 r.) w ośrodku "Borowinka". Plenery są okazją do spotkań i wzajemnej wymiany poglądów na temat twórczości. Pięknie ujął to Adam Maruszczyk - artysta plastyk, który używał specjalnego medium malarskiego - atmosferę serdeczności - "To co malujemy jest wypadkową naszych pragnień, wszystkiego co nas otacza i wywiera na nas wpływ - obraz tworzy obraz." Powstałe obrazy w technice olejnej  i akrylowej zostały wystawione - jak co roku - w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce, BGSW Słupsk. Z powodu pandemii nie było uroczystego otwarcia wystawy poplenerowej.

W plenerze uczestniczyli:

1.      Dian Hoffmann – Poznań

2.      Maria Hoffmann – Poznań

3.      Daniel Truszkowski – Warszawa

4.      Danuta Krűger – Berlin

5.      Eugeniusz Kozłowski – Człuchów

6.      Janina Szymanowska – Człuchów

7.      Józef Dzieran – Wierzchowo pow. Drawsko Pomorskie

8.      Krystyna Hrehorowicz – Bytów

9.      Katarzyna Orthwein – Warszawa

10.  Lidia Snitko-Pleszko – Warszawa

11.  Maria Dziopak -

12.  Paweł Galiński – Tczew

13.  Paweł Kędzierski – Słupsk

14.  Romana Małecka – Kwakowo

15.  Ryszrd Patzer – Sopot

16.  Tadeusz Drozdowski – Masłowice Trzebiatowskie

17.  Waldemar Kaliczak – Warszawa

18.  Urszula Imamura – Kraków

19.  Gościnnie Elżbieta Kulka – Ustka

Pomorski Oddział Stowarzyszenia Marynistów Polskich w Ustce:

1998 r. - zostało założone Koło Stowarzyszenia Marynistów Polskich przez Witolda Lubinieckiego, Leokadię Lubiniecką i Elżbietę Kulka.

2004 r. - Koło SMP w Ustce przekształcono w POSMP w Ustce, prezesem został Witold Lubiniecki.

2011 r. - funkcję prezesa przejął Zbigniew Suliga

2015 r. - na prezesa została wybrana Elżbieta Kulka