Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Jakub Skworz gościem człuchowskiej biblioteki


Jakub Skworz urodził się w 1990 roku. Na początku nic nie wskazywało na to, że Skworz będzie poczytnym pisarzem. Sam jako dziecko unikał czytania jak ognia – zniechęciły go lektury, które uważał za naiwne i nudne. Dopiero parę lat później, kiedy zaczął sam wybierać książki, które później czytał, przekonał się, jaką moc i możliwości niesie literatura.

Jakub Skworz jest autorem takich książek jak „Adaś Mickiewicz. Łobuz i mistrz”, „Wampirek Alfred i ostatni ząbek”, „Księżniczka Adela i duszek Elbit” oraz „Prawie bajki. Nieznajomość prawa szkodzi”. 

Podczas jednego spotkania przedstawił młodym czytelnikom postać Adama Mickiewicza-awanturniczą młodość polskiego wieszcza oraz opowiedział o czasach zupełnie odmienny od współczesnego świata. Autor wspólnie z dziećmi rozmawiał o tym czy chcą podróżować po świecie? Poznawać znanych ludzi? Być wolni i żyć tak, jak mają na to ochotę? 

Spotkanie idealnie wpisało się w obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości i 220-stej rocznicy urodzin Adama Mickiewicza.

Na drugim spotkaniu wokół bajek o prawie, dzieci poznały podstawowe pojęcia prawne. Dowiedziały się, na czym polega praca prawnika. Autor rozmawiał z młodymi czytelnikami jak odróżnić korzystną ofertę od oszustwa oraz bawił się w szukanie 10 różnic na obrazkach przedstawiających gabinet prawnika i rozwiązywał wspólnie krzyżówkę z pojęciami prawnymi pojawiającymi się w trakcie czytania lektury.

 

 

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]