Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Mała Książka - Wielki Człowiek


W wypożyczalni dla dzieci czekają wyprawki czytelnicze przygotowane przez Instytut Książki.
Na wyprawkę składa się:
* książka „Krasnal w Krzywej Czapce” - Wojciech Widłak
* broszura dla rodziców „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” – praktyczny poradnik o korzyściach wypływających z codziennego czytania dziecku i odwiedzania z nim biblioteki.
* Karta Małego Czytelnika – karta biblioteczna do zbierania naklejek za wypożyczone książki
Wystarczy zapisać dziecko do naszej biblioteki (w projekcie mogą wziąć udział dzieci z roczników 2014-2017) i wypożyczyć dowolną książkę.
Podczas każdej wizyty dziecko dostaje naklejkę, którą umieszcza w Karcie Małego Czytelnika, a po uzbieraniu 10 takich naklejek otrzymuje imienny dyplom.

 

Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Pożytki z czytania mają także konkretny wymiar materialny: czytające dzieci osiągają sukcesy i zarabiają więcej od tych, które nie czytają. Nieodłącznym elementem czytania dzieciom w wieku przedszkolnym jest obecność rodzica/opiekuna, który nie tylko wciela się w książkowych bohaterów, ale staje się przewodnikiem w nowej przygodzie przeżywanej wspólnie z dzieckiem, budując tym samym relacje, które z całą pewnością zaowocują w przyszłości.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://wielki-czlowiek.pl/

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]