Wspomnień czas...

Urszula Marzenna Jagodzińska

Urodzona w Słupsku. Maluje od dziecka. Z wykształcenia dziennikarka. Od 1987 roku należy do Klubu Plastyka im. Stefana Morawskiego, który pisał o niej tak w pierwszym katalogu „Jej prace są dynamiczne i agresywne a jednocześnie kobieco delikatne, ciekawe w kolorystyce i kompozycji.” Obecnie  jest wiceprezesem  Pomorskiego Oddziału Stowarzyszenia Marynistów Polskich w Ustce. Członek Stowarzyszenia Obszar Wrażliwości Artystycznej w Słupsku. Uczestniczka wielu plenerów malarskich. Wystawy indywidualne i zbiorowe w Polsce , Niemczech, Włoszech, Algierii , Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Zajmuje się głównie tradycyjnym malarstwem sztalugowym, pastelami oraz działaniami z zakresu ochrony środowiska.

Debiutowała jako malarka wystawą zrealizowaną wraz z Zenonem Frąckiewiczem w 1990 roku. Później jej talent rozwijał się dynamicznie. ,,Jej prace charakteryzują się specyficzną, wypracowaną kolorystyką o szlachetnych zestawieniach i wysmakowanym świetle wewnątrz kompozycji. W swoim dorobku ma też wiele dynamicznych w wyrazie prac , które zaskakują świeżością malarskiego widzenia . Maluje ze swadą, pozostawiając ślad czy dukt pędzla na powierzchni płóciennego podobrazia – co podbija ekspresję całości wyobrażenia przedstawianej sceny pejzażowej czy portretowanej osoby’’ dr. Marian Panek. Obrazy prezentowane były na kilkudziesięciu wystawach: indywidualnych, zbiorowych, poplenerowych, problemowych, związanych przede wszystkim z morzem, jego symboliką i duchowością.

Kontakt :  jaga.slupsk@wp.pl , tel. 519 812 456