Spotkanie autorskie - Romuald Bławat


Marian Mokwa - uchodził za najwybitniejszego polskiego malarza marynistycznego. Urodził się w 1889 r. na Kaszubach, zmarł w 1987 r. w Sopocie. Malarstwo studiował w Berlinie, Monachium i Norymberdze. Tuż przed pierwszą wojną światową odbył podróż  na Bliski Wschód, dzięki której zasłynął jako "malarz Wschodu". Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 r. oddał się malowaniu morza.

 

Romuald Tadeusz Bławat - urodził się w Gdyni i tutaj mieszka. Jest historykiem sztuki i doktorem nauk humanistycznych. Ukończył Akademię Teologii Katolickiej (obecnie Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie). Podyplomowe studia z konserwacji zabytków na Politechnice Warszawskiej oraz podyplomowe studia pedagogiczne na Uniwersytecie Gdańskim i Centro Incontri e Studi Europei w Rzymie. Obecnie jest nauczycielem w Zespole Szkół Plastycznych w Gdyni. Jest znawcą życia i twórczości Mariana Mokwy.

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]